Této oblasti se věnuje MUDr. Richard Benko již mnoho let. Je členem prestižní mezinárodní organizace ITI (International Team for Implantology) a České stomatochirurgické společnosti. Své znalosti si stále rozšiřuje na četných kongresech v naší republice i v zahraničí.

Pracujeme výhradně s kvalitními zubními implantáty firmy Straumann, které nám umožňují dosáhnout optimálních výsledků.

Zubní implantáty jsou vlastně umělé zubní kořeny (vyrobené z titanu) chirurgicky zavedené do čelisti, následně doplněné proteticky.

Používají se jako náhrada jednotlivých zubů, případně ve spojení s můstkem či snímatelnou protézou.
Vhodným pacientem pro implantaci jsou dospělí se zdravými dásněmi, kvalitní kostní tkání (v opačném případě lze řešit augmentací – doplněním kosti) a výbornou hygienou dutiny ústní (před vlastním zákrokem velmi doporučujeme ošetření dentální hygienistkou).

Časová náročnost zákroku je individuální. Většinou po první konzultaci při druhé návštěvě následuje samotný zákrok, který je proveden za sterilních podmínek v kvalitní lokální anestezii, pro pacienta není bolestivý a není ani příliš časově náročný (jeden implantát přibližně 20 minut). Poté následuje doba hojení 6-8 týdnů, během které se vytvoří pevné spojení mezi kostí a implantátem. Po ukončení hojení následuje poslední – protetická fáze, kdy je na implantát zhotovena korunka. Ošetření je kompletní přibližně za 2 měsíce.

Úspěšnost implantací je dnes udávána při dodržení všech podmínek (velmi důležitá je hygiena dutiny ústní) okolo 98 %. Nevhojení implantátu je většinou způsobeno bakteriální infekcí, která naruší spojení kosti s implantátem.

Náš lékařský tým si pro Vás připravil odpovědi na nejčastější otázky implantace.

Na švýcarské implantáty firmy Straumann poskytujeme prodlouženou záruku 10 let. Více o podmínkách záruky zde.

Svěřte péči o své zuby odborníkům z RB dent

Těšíme se na Vaši návštěvu. Za tým RB dentu:
MUDr. Richard Benko, vedoucí lékař

Vzhledem k aktuální situaci způsobené šířením viru COVID 19 žádáme naše pacienty o dodržování následujících pravidel:

Prosíme o maximální spolupráci a dodržování všech pravidel. Jen tak můžeme zajistit bezpečné prostředí a udržet běžný chod ordinací.

Váš tým RB dent