Nejčastější otázky týkající se zubních implantací
Je zavedení zubního implantátu bolestivé?

Zavedení implantátu je zákrok minimálně invazivní. Pro pacienta méně náročný než složitější extrakce zubu. Implantace je prováděna v kvalitním lokálním znecitlivění (injekční anestezie), takže není bolestivá.

Jak probíhá pooperační fáze?

Po zákroku může pacient bez problémů odejít sám, není třeba doprovod, může řídit automobil. Po odeznění účinků anestezie se většinou nedostavuje výraznější bolestivost. V případě potřeby je možné užít jakýkoli běžný lék proti bolesti, který Vám vyhovuje. V prvních dvou až třech dnech je vhodné místo, kde byl prováděn zákrok zaledovat. (Chladící polštářek, případně něco zmraženého zabaleného v ručníku, přikládáme na tvář po dobu, pokud je to příjemné.)

Po týdnu se odstraní stehy, do té doby je nutné volit měkčí stravu a vyvarovat se tvrdých potravin. Dokousnutí na něco tvrdého může ohrozit zavedený implantát nebo způsobit potrhání stehů.

Co když se implantát nevhojí?

V naší stomatologické klinice používáme velmi kvalitní implantáty firmy Straumann, s nimiž máme letitou zkušenost. Úspěšnost jejich vhojení je velmi vysoká (98 – 99 %). Pokud se ale stane, že se implantát z nějakého důvodu nevhojí ihned, jak je to možné, zdarma Vám zavedeme nový.

Jaká je životnost zubních implantátů?

Řešení ztráty zubu implantátem je velmi dlouhodobé. Životnost implantátů se počítá na desítky let.

Implantát se po vhojení stává součástí Vašeho organismu a je třeba se o něj starat stejně, jako o kterýkoli jiný zub. Nutné jsou pravidelné RTG kontroly a také návštěvy dentální hygienistky. Životnost implantátů negativně ovlivňuje kouření.

Je možné řešit defekt implantátem, i když pacient nemá dostatek kosti?

Ve většině případů ano. Chybějící kost je možné doplnit. Zákroky, při kterých se kost doplňuje – augmentace, u nás běžně provádíme.

Dle konkrétní situace se buď jen doplní kost a v další fázi zavádíme implantát, nebo kost doplňujeme v jedné fázi, přímo při implantaci.

Na našem pracovišti vždy před implantací zhotovujeme CBCT. Na základě tohoto moderního diagnostického vyšetření (trojrozměrný snímek, kde operatér vidí kvalitu a tvar kosti) pak můžeme vybrat nejvhodnější místo pro zavedení implantátu a často se i nutnost doplňování kosti eliminuje.

Jak dlouho potrvá, než budu mít nový zub?

V běžném případě je možné implantáty zatížit 6 – 8 týdnů po zavedení. V této době se provede scan a zhruba do týdne laborant zhotoví korunku. Jiná situace je v případech, kde byla doplňována kost. Zde je na vhojení ponecháván delší časový úsek. S konkrétním časovým horizontem je pacient vždy seznámen při úvodní konzultaci. Po dobu hojení nabízíme možnost opatřit defekt provizoriem, aby pacient nechodil bez zubu.

Kolik stojí zubní implantát?

Stanovení ceny je velmi individuální, záleží na kvalitě kosti, lokalizaci, počtu implantátů nutných k odstranění defektu.

Náhrada zubu implantátem se skládá ze dvou fází. První je fáze chirurgická, kdy se implantát zavádí, ta se hradí po zákroku.

Dále následuje fáze protetická (nasazení abutmentu a korunky).

Přesný cenový plán vždy dostává pacient po zhotovení CBCT a podrobném vyšetření při konzultaci.

Na našem pracovišti nabízíme zavedení implantátu zkušeným implantologem a použití jednoho z nejkvalitnějších implantačních systémů, které trh nabízí.

Nižší cena nabízená na některých pracovištích mnohdy bohužel znamená zavedení levných nekvalitních implantátů, které mohou časem selhat.

Vzhledem k aktuální situaci způsobené šířením viru COVID 19 žádáme naše pacienty o dodržování následujících pravidel:

Prosíme o maximální spolupráci a dodržování všech pravidel. Jen tak můžeme zajistit bezpečné prostředí a udržet běžný chod ordinací.

Váš tým RB dent

HLEDÁME KOLEGY